Department of Technical Education, Training & Skill Development Govt. of West Bengal

Institute

Faculty & Staff

# Faculty Name Designation
1 TAPAS SEN Lecturer in Mechanical Engineering
2 CHINMOY PATRA Lecturer in Mathematics
3 Samaresh Hazra Lecturer in Computer Science and Technology
4 Kajal Chatterjee Group D
5 GOPAL NATH Workshop Instructor / Instructor (Pattern)
6 MOLOY GHOSH Workshop Instructor / Instructor (Machine Shop)
7 KALYAN KUMAR MALLICK Junior Lecturer in Electronics and Telecommunication Engineering
8 Deepneha Dutta Lecturer in Medical Electronics
9 Mrityunjoy Bhattacharjee Group D
10 Suchandra Adhikary Lecturer in Electronics and Telecommunication Engineering
11 Abira Das Lecturer in Computer Science and Technology
12 CHAITALI ROY Store Keeper
13 Sudipta Mondal Lecturer in Medical Electronics
14 BODHISATTWA RAKSHIT Lecturer in Computer Science and Technology
15 Uttam Hela Group D
16 FIROZA KHATOON MALLIK Lecturer in Computer Science and Technology
17 SUBHADIP BARMAN Group D
18 Sumita Sinha Lecturer in Electrical Engineering
19 INDRANIL SEN Group D
20 Kamal Das Workshop Instructor / Instructor (Electronics & Telecommunication Engineering)
21 Manoranjan Bera Lower Division Clerk
22 MOUSUMI PALIT Lecturer in Electronics and Telecommunication Engineering
23 PRABIR KUMAR DAS Workshop Instructor / Instructor (Computer Science and Technology)
24 Prasanta Pandit Group D
25 AMIT KUMAR MONDAL Lecturer in Chemistry
26 Swarup Kayal Lecturer in Electrical Engineering
27 PINAKI RANJAN PAL Lecturer in Electrical Engineering
28 DEBASISH PAL Lecturer in Electrical Engineering
29 Shrabani Chakraborty Junior Lecturer in Electronics and Telecommunication Engineering
30 ANUPAM MUKHERJEE Foreman (Meachanical)
31 ARUP MONDAL Head Clerk
32 ASHIS KUMAR MAJHI Lecturer in Electrical Engineering
33 ASIM KUMAR NASKAR Workshop Instructor / Instructor(Smithy)
34 Sanjib Kumar Chowdhury Lecturer in Mechanical Engineering
35 Sangita Chakraborty Lecturer in Humanities
36 Ratan Kumar Mistri Group D
37 Sanjib Kumar Das Typist Clerk Grade-I
38 ADITYA ABHINAV Lecturer in Mechanical Engineering
39 DEBABRATA ROY Group D
40 Swapan Kumar Chakrabarti Librarian
41 TANMOY SADHUKHAN Lecturer in Mechanical Engineering
42 SUBHOJIT ROY Lecturer in Computer Science and Technology
43 RATHINDRA NATH BISWAS Lecturer in Electronics and Telecommunication Engineering
44 MD AYUB SHEIKH Lecturer in Physics
45 SUROJIT DUTTA Lecturer in Mathematics
46 SUMAN CHATTOPADHYAY Lecturer in Mechanical Engineering
47 SOHAM GHOSH Lecturer in Mechanical Engineering
48 SNEHASIS SARKAR Lower Division Clerk